معرفی شرکت پرومیتین

شرکت پرومیتین (Promethean World) بک شرکت آموزشی جهانی است که در زمینه توسعه و تجهیز محیط های آموزشی فعالیت می کند و مبدع کلاس های هوشمند است. دفتر مرکزی این شرکت در لنکشایر انگلستان وافع شده است و سهام این شرکت در لیست بورس انگلستان فرار دارد. کیفیت محصولات بردهای تعاملی پرومیتین باعث شده است که در مدت کوتاهی به رهبر بازار تجهیزات کمک آموزشی اروپا و امریکا تبدیل شود.

پرومیتین از نام پرومته یا پرومتئوس (Prometheus) گرفته شده است که در اسطوره های یونانی، یکی از تیتان ها و پسر یاپتوس و کلیمنه و تنها تیتان باقی مانده از جنگ زئوس، و لقب او خدای آتش است (آتش نماد علم و آگاهی می باشد).

شعار شرکت پرومیتین "رساندن مشعل دانش به تمام دنیا" می باشد.

این شرکت در سال 1997 توسط آقای Tony Cann و با ارائه نرم افزار Panda که نسخه تکمیلی آن Activstudio و Activprimary می باشد، تاسیس شد. این نرم افزار جلسات معرفی (Presentation) شرکت ها کاربرد داشت.

شرکت پرومیتین در آمریکا ، فرانسه ، استرالیا ، چین ، سنگاپور و بحرین دارای دفاتر منطقه ای بوده و واحد تولیدی این سرکت در Shenzhen چین واقع شده است .

 

استراتژی آموزش

تمرکز بر روی دستیابی به موفقیت های آموزشی جهانی

جیم مارشال، مدیر عامل پرومیتین بر این باور است که :"ما باید برای آموزگاران ابزاری با بیشترین و بهترین اثرگذاری بر روی آموزش، فراهم کنیم. حال این ابزار می تواند پیشنهاد خط مشی یا سیاست گذاری ، شناسایی بهترین راهکارهای افزایش بهره وری و یا تجهیز کلاس های آموزشی با بهترین ابزارهای کمک آموزشی باشد"

مسئولیت های اجتماعی

پرومیتین اذعان دارد که تولید، توزیع و استفاده از محصولات آن شرکت بر روی گروه وسیعی از ذینفعان تاثیر میگذارد. ارتباط این ذینفعان می تواند با شرکت مستقیم باشد، همانند کارمندان شرکت ، سرمایه گذاران، تامین کنندگان و مصرف کنندگان نهایی و یا مانند اعضای جوامع جهانی که پرومیتین آن ها را اداره می کند غیر مستقیم باشد.

پرومیتین متعهد شده است که در جهت به اشتراک گذاشتن ارزش های بنیادی این شرکت با این ذینفعان تمام عملیات این شرکت کاملا مسئولانه و اخلاقی انجام شود و هیئت مدیره این شرکت سیاست هایی را تدوین کرده است که این تعهد از طریق این سیاست ها بازتاب یابد. این سیاست ها شامل مسائل ایمنی و بهداشت ، نگرانی های زیست محیطی و رعایت موازین اخلاقی در تجارت می شود.

محصولات پرومیتین

محصولات پرومیتین در حوزه آموزش شامل وایت برد های تعاملی لمسی و مغناطیسی ، نمایشگرهای تعاملی لمسی ، میزهای تعاملی لمسی ، دیوارهای تعاملی لمسی ، ویژوالایزر ،ویدئو پروژکتورهای لیزری، ابزارهای نظرسنجی و آزمون دهی ، تبلت دانش آموز ، نرم افزار محتواسازی، محتوای آموزشی دیجیتال و  نرم افزارهای آموزشی موبایل می شود.

مهمترین خط محصول این شرکت ارائه انواع وایت بردهای تعاملی است که با همراهی نرم افزارهای ویژه امکانات بسیار مفیدی را در اختیار مدرسان و دانش آموزان قرار می دهد. هم اکنون بیش از 10 میلیون دانش آموز در بیش از 75 کشور دنیا از تجهیزات تعاملی پرومیتین بهره مند شده اند .

درکلاس هوشمند ، آموزگار و دانش آموز به یک نسبت در پیشبرد درس مشارکت می نمایند . کلاس هوشمند مکانی است که همه امکانات نوشتاری ، صوتی و تصویری برای آموزش بکار گرفته می شود .

وایت بردهای تعاملی پرومیتین

وایت برد تعاملی پرومتین یا ( ActivBoard  ) یک صفحه نمایش بزرگ تعاملی است که سادگی تخته سیاه یا وایت برد را با قدرت رایانه و پروژکتور ترکیب می کند. بردهای تعاملی پرومتین دانش آموزان را با تصویر ، فیلم ها ، و صدای واضح مجذوب می کنند . بردهای تعاملی پرومتین به شما این امکان را می دهد هر چیزی که قابلیت نمایش یا انجام دادن روی صفحه رایانه را داشته باشد روی برد تعاملی دیده شود و به همه کلاس جان ببخشد.

 

لوازم جانبی پرومتین

در کلاس هوشمند ، اموزگار و دانش آموز به یک نسبت در پیشبرد درس مشارکت می نمایند . کلاس هوشمند مکانی است که همه امکانات نوشتاری ، صوتی و تصویری برای آموزش بکار گرفته می شود .

لوازم جانبی پرومتین عبارت است از :

  • ActivSlate  ( تخته آموزگار )
  • ActivView ( ویژولایز )
  • ActivSound  ( اسپیکرو میکروفن )
  • ActivVote و Activ Expression  ( ابزارهای آزمون و نظرسنجی )
  • ActivWand  ( چوب آموزگار )
  • ActivPen ( قلم آموزگار و دانش آموز )

نرم افزار ActivInspire

نرم افزار ActivInspire محصول انحصاری این شرکت است که به همراه وایت بردهای تعاملی عرضه می شود . این نرم افزاربا قابلیت های منحصر به فرد کاملا با نیازهای آموزگار و دانش آموز هماهنگ شده است ، چراکه طراحی آن توسط متخصصانی صورت گرفته که خود آموزگار بوده اند .

سایت Promethean Planet

این سایت در واقع یک شبکه اجتماعی است که جهت ارتباط آموزگاران در سراسر دنیا طراحی شده است . آموزگاران می توانند با ثبت نام در این سایت تجربیات خود را با هم به اشتراک بگذارند،مشکلات خودرا با هم در میان بگذراند و حل کنند، محتوا سازی های خود را در اختیار سایر آموزگاران قرار دهند.

جوایز پرومیتین

سال 2014

جایزه بهترین نرم افزارهای موبایل  EdTech Digest برای نرم افزار Activ Engage2

  • جایزه بهترین راهکاراستفاده ازرسانه های اجتماعی برای آموزگاران برای سایت Promethean Planet
  • جایزه بهترین نرم افزار سایت ISTE Best of Show برای نرم افزار Class Flow
  • جایزه بهترین نرم افزار آموزشی BESSIE  برای نرم افزار ClassFlow
  • کسب عنوان بهترین صادر کننده سال 2014 Bett Awards  توسط شرکت Promethean