معرفی شرکت ان ای سی

شرکت ان ای سی (NEC) یک شرکت ژاپنی چند ملیتی فعال در زمینه خدمات و محصولات IT است که دفتر مرکزی آن در میناتوی توکیو واقع شده است.این شرکت راهکارهای شبکه و IT و تجهیزات نمایشی را در اختیار شرکت های تجاری،شرکت های فراهم کننده خدمات ارتباطی و آژانس های دولتی قرار می دهد.

این شرکت قبل از تغییر برند در سال 1983 به NEC با نام Nippon Electric Company  شناخته می شد.در سال 1899 این شرکت اولین شرکت ژاپنی بود که با سرمایه گذاری مشترک یک شرکت خارجی توسط Kunihiko Lwadare و با همکاری شرکت آمریکایی Western Electric (در حال حاضر این شرکت با نام Alcatel-Lucent فعالیت می کند)تاسیس شد.هدف اولیه این شرکت که در شعار تبلیغاتی این شرکت یعنی "محصول بهتر،خدمات بهتر" بیان شده،متعهد شدن به ارائه محصولات در سطح کلاس جهانی و ارائه محصولات در سطح کلاس جهانی و ارائه بهترین خدمات پشتیبانی وابسته بود. در بین شرکت های ژاپنی به نظریه ارائه خدمات پشتیبانی تا نیم قرن بعد توجهی نشد،در صورتی که شرکت NEC از ابتدای تاسیس به این مفهوم توجه کرده بود و این همان چیزی است که ما امروز آن را رضایت مشتری(CS) می نامیم.

ارائه اولین ها در سطح محلی و جهانی و تحقیق و توسعه با نوآوری مدیرانه ممکن شده است و با توجه به حمایت شرکت، توسعه و بهبود و بهسازی سیستم نیروی انسانی و همچنین تدوین و استقرار پروژهای زیست محیطی، می توان گفت در عمر بیش از 100 ساله این شرکت، همواره به نوآوری توجه شده است.

این شرکت در سه زمینه فعالیت می کند: راهکارهای IT، راهکارهای شبکه و تجهیزات الکترونیکی. خدمات IT در قالب راهکارهای محاسباتی سخت افزاری و نرم افزاری به بنگاه های تجاری، موسسات دولتی و مشتریان خصوصی ارائه می شود. راهکارهای شبکه به صورت طراحی و اجرای سیستم های پهنای باند،سیستم های ارتباطی سیار و بی سیم و سیستم های مخابره ای ارائه می شود. محصولات الکترونیکی NEC نیز شامل نیمه هادی ها و تجهیزات نمایی می شود. این شرکت در زمینه تولید نوت وک نیز فعالیت می کند که برند جهانی این نوت بوک ها Versaو در بازار ژاپن Lavie  می باشد.

در پایان سال 2012 شرکت ان ای سی درآمدی برابر 2 تریلون دلار بود که سود خالص شرکت 934 میلیارد دلار بوده است. همچنین در حدود 109000 کارمند در این سال در این شرکت شاغل بوده اند.