معرفی شرکت توشیبا  

شرکت توشیبا (Toshiba)   یک شرکت ژاپنی چند ملیتی است که دفتر مرکزی آن در توکیو واقع شده است . محصولات این شرکت طیف متنوعی از کالاها و خدمات IT  و تجهیزات ارتباطی، تجهیزات الکترونیکی ، سیستم های نیرو، سیستم های زیر ساخت اجتماعی و صنعتی، ماشین های اداری و لوازم الکترونیکی مصرفی ، لوازم خانگی ، تجهیزات پزشکی ، روشنایی و ... را در بر می گیرد .

این شرکت در سال 1983  با عنوان Tokyo Shibaura Electric K.K.  از طریق ادغام دو شرکت Shibaura Seisaku-sho  ( تاسیس شده در سال 1875 ) و Tokyo Denki  ( تاسیس شده در سال 1890 ) بنیان گذاری شد و نام شرکت در سال 1987 به Toshiba  تغییر یافت . توشیبا در طول فعالیت خود همکاری های مشارکتی یا شرکت های متعددی مانند شرکت Semp  در سال 1977، شرکت Westinghouse Electric در سال 2006، شرکت Landis+Gyr  در سال 2011 و گروه دستگاه های فروشگاهی IBM  در سال 2012 داشته است .

این شرکت در 4 گروه تجاری سازماندهی شده است : گروه کالاهای دیجیتال ، گروه کالاهای الکترونیک ، گروه لوازم خانگی و گروه زیرساخت اجتماعی، در سال 2010 ، توشیبا پنجمین شرکت بزرگ فروشنده کامپیوترهای شخصی ( سنجیده شده بر اساس میزان درآمد) بعد از شرکت های HP، Dell، Acer  و Lenovo  بود . در همان سال این شرکت چهارمین تولید کننده بزرگ نیمه هادی ها بعد از شرکت های Intel ، SAMSUNG و Texas Instruments بود .

در پایان سال 2014  شرکت توشیبا درآمدی برابر 52 تریلیون دلار بود که بیشترین سهم متعلق به گروه زیرساخت های اجتماعی با 6/36 درصد از این درآمد است . در همان سال 45 درصد از فروش این شرکت در کشور ژاپن و بقیه آن در تمام دنیا بوده است، همچنین در حدود 210،000 کارمند در این سال در این شرکت شاغل بوده اند .

این شرکت 39 واحد توسعه و تحقیق با حدود 4200 نفر نیرو در کل دنیا دارد و 8/2 میلیارد دلار در این زمینه سرمایه گذاری کرده است . همچنین شرکت توشیبا 2490 اختراع ثبت شده در آمریکا دارد که با این تعداد پنجمین شرکت جهان بعد از IBM ، SAMSUNG، Canon و Panasonic در این زمینه می باشد .

 

 

 

فلسفه و تعهد
کارکردن با قلب ها، ذهن ها و تصمیم گیری

شرکت توشیبا یک شرکت جهانی با درآمد بیش از 60 میلیارد دلار ، در حدود 210،000 نفر نیرو در 30 کشور در سراسر دنیا دارد . با توجه به تعهد تزلزل ناپذیر این شرکت به مسئولیت های اجتماعی شرکت ها (SCR) ، این شرکت همانند یک کسب و کار محلی فکر و عمل می کند، یعنی حمایت و مراقبت ا زنیروها، زمین و آینده اجتماعی که در آن فعالیت می کند .

چارچوب فلسفه مدیریت گروه توشیبا

مسئولیت اجتماعی، زیربنای اصلی فلسفه مدیریت و تصمیم گیری های کلان در توشیبا می باشد که به نفع محیط زیست است و رفاه را برای مشتریان، نیروی انسانی شرکت و همه مردم دنیا فراهم می کند .

پیمان نامه جهانی Global Compact 

شرکت توشیبا  جزء اولین شرکت هایی است که در سال 2004 به این پیمان جهانی پیوست . پیمان نامه جهانی سازمان ملل متحد طرح ابتکاری داوطلبانه ای است که به قصد ترویج حسن سلوک شهروندی در میان بخش خصوصی در انداخته شده است . سازمان های شرکت کننده در این پیمان نامه به اعمال اصول نه گانه آن در مورد تمامی فعالیت های خود متعهد می شوند. این اصول نه گانه در بر گیرنده حوزه های حقوق بشر، معیارهای کار و محیط زیست است .

استانداردهای رفتاری

در هر گوشه از دنیا، شرکت های گروه توشیبا به منظور حفاظت از محیط زیست ، کمک به جامعه محلی و رعایت حقوق بشر با رعایت بالاترین استانداردهای اخلاقی و رفتاری فعالیت می کنند .

بر این اساس، این گروه تمام استانداردهای رفتاری (SOC)  که جنبه های مختلف تجارت آن را در بر می گیرد، رعایت می کند .

چشم انداز زیست محیطی 2050

تمایل توشیبا برای حفاظت از زمین در چشم انداز زیست محیطی سال 2050 این شرکت براساس پیمان کیوتر، در برنامه های آتی این گروه دیده می شود طبق این برنامه توشیبا متعهد می شود که از سال 2000 با استفاده از کنترل سخت مصرف انرژی ، بهبود فرآیند تولید و توسعه محصولات دوستدار محیط زیست، مصرف انرژی و مراقبت از شرایط زیست محیطی را بهبود بخشد .

محصولات توشیبا

توشیبا طیف وسیعی از کالاها و خدمات را به بازار ارائه می کند . کالاهایی مانند سیستم های تهویه مطبوع، تجهیزات الکترونیکی (مانند تلویزیون و پخش کننده ها) ، سیستم های کنترل (کنترل ترافیک زمینی ، هوایی، ریلی و سیستم های امنیتی)، آسانسور و پله برقی، لوازم خانگی ، خدمات IT ، سیستم های روشنایی، تجهیزات پزشکی ( دستگاه های سی تی اسکن، MRI و تجهیزات ماوراء صوت و X-Ray ) ماشین های اداری، دستگاه های فروشگاهی، تجهیزات ارتباطی، کامپیوترهای شخصی، نیمه هادی ها، سیستم های نیرو (توربین های الکتریکی، سلول های سوختی و راکتورهای اتمی) ، سیستم های توزیع و انتقال نیرو، تجهیزات ذخیره سازی ( هارد دیسک ها و حافظه های قابل حمل ) و نمایشگرهای TFT  در سبد محصولات این شرکت قرار دارد .

ماشین های اداری
دستگاه های چندمنظوره توشیبا (e-Studio)

کلمه e-Studio  از دو قسمت e ( نماد الکترونیک بودن ) و استودیو ( به معنای کارگاه ) تشکیل شده است و مقصود از استفاده از این عنوان برای دستگاه های چندمنظوره اشاره و تأکید بر قابلیت انجام امور مختلف کاری در محیط مجازی است . اغلب این دستگاه ها از تکنولوژی e-Bridge  استفاده می کنند . ای استودیو به معنی مکانی دیجیتال برای انجام امور مربوط به کپی ، پرینت، اسکن و بایگانی الکترونیکی می باشد که برای حل مشکلات اتوماسیون اداری سازمان راه حل ارائه می دهد. این دستگاه ها از نسل دستگاه های e-Bridge توشیبا می باشد . امکانات پیشرفته موجود در دستگاه های نسل e-Bridge  توشیبا را نمی توان به صورت یکجا در محصولات دیگر برندها یافت .

این دستگاه ها به گونه ای طراحی شده اند که می توانند برای مرتفع کردن همه گونه نیازها و سازمان های با اندازه های متفاوت به شکل کارا و کاملا امن، استفاده شوند .

این دستگاه ها شامل دستگاه های چندمنظوره رنگی سرعت بالا، دستگاه های سیاه و سفید با کارایی بالاو فکس و چاپگرها می شود. توشیبا در این مسیر با شرکت های پیشروی جهان همکاری می کند تا بهترین راهکار را برای مشتریان فراهم کند .

 

 

جوایز توشیبا در سال های 2013 و 2014

 

سال 2014

 جایزه Highly Recommended  ( بهترین پیشنهاد ) Buyers Laboratory  برای دستگاه های سری
eStudio 5560 C / 6560 C / 5670 C 

 جایزه  Bronze Stevie  جوایز کسب و کار آمریکا برای تولید اولین تولید کننده تونر پاک شونده برای دستگاه eStudio 306LP/RD30

 جایزه Outstanding Achievement  (دستاورد های مهم ) Buyers Laboratory  در بخش بهره وری انرژی برای دستگاه e Studio 407CS – تابستان 2014

 جایزه بررسی سالانه فروشندگان CANNATA  برای بهترین تولید کننده کلاس ماشین های اداری .

 جایزه انجمن تجارت فناوری (BTA)  برای بهترین پشتیبانی .

 جایزه انجمن تجارت فناوری (BTA)  برای بهترین کانال توزیع .

 جایزه Bronze Stevie جوایز کسب و کار آمریکا برای بهترین محصول کسب و کار به کسب و کار
 (Business to Business) برای دستگاه eStudio 306LP/RD30 

 جایزه منتخب سردبیرگروه Better Buys for Business برای دستگاه های سری eStudio 507 

 جایزه Outstanding Achievement  ( دستاورد های مهم ) Buyers Laboratory در بخش بهره وری انرژی برای دستگاه eStudio 2550C – زمستان 2014  .

 جایزه Bronze Stevie جوایز کسب و کار آمریکا برای رسیدن به هدف فروش در سال منتهی به 2013 .

 

سال 2014

 جایزه محصول نوآورانه سال گروه  Better Buys for Business  برای دستگاه های سری e Studio 5055C

 جایزه منتخب سردبیر گروه Better Buys for Business   برای دستگاه های سری eStudio 477S/527S نوامبر 2013 .

 جایزه فناوری اطلاعات سبز (Green IT)  موسسه METI  برای دستگاه های سری eStudio 306LP  .

 جایزه Bronze Stevie  جوایز کسب و کار آمریکا برای بهترین محصول کسب و کار به کسب و کار
 (Business to Business) برای دستگاه های سری eStudio 2050C/2550C   و 2051C/2551C .

 جایزه منتخب سردبیر گروه Better Buys for Business  برای دستگاه های سری eStudio 407CS  .

 جایزه Gold Stevie  جوایز کسب و کار آمریکا برای رسیدن به هدف فروش .